SPRAWDZENIE POJAZDU
PRZED ZAKUPEM

Kupujesz używane auto? Nie ryzykuj! Upewnij się, czy jest w pełni sprawne i bezpieczne. Zyskaj też argumenty do negocjacji ceny!

Wskaż tylko ogłoszenie, a nasi eksperci zweryfikują wybrane auto w dowolnym miejscu w Polsce i przygotują opis jego stanu technicznego tak, aby był przejrzysty i zrozumiały dla każdego. Na koniec otrzymasz szczegółowy raport, który możesz omówić telefonicznie z ekspertem.

Tylko u nas - ochrona mobilności na 90 dni! 
Jeśli w ciągu 90 dni w sprawdzonym przez nas aucie (w wariancie Premium) dojdzie do awarii, która je unieruchomi, zorganizujemy holowanie, naprawę i auto zastępcze oraz pokryjemy koszty robocizny aż do 4000 zł.

Gwarancja zwrotu
Jeśli wybrane auto zostanie sprzedane przed naszą weryfikacją, możesz wskazać inne ogłoszenie lub otrzymać zwrot pieniędzy.

Rzetelni eksperci
Zatrudniamy profesjonalnych ekspertów motoryzacyjnych z wieloletnim doświadczeniem w ocenie stanu technicznego pojazdu. Od lat współpracujemy m.in. z największym ubezpieczycielem - PZU SA.

 

KOMFORT

OPTIMUM

PREMIUM

149 zł

339 zł

Czas realizacji:
do 24h

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

Rozważasz kilka ofert sprzedaży, ale nie możesz się zdecydować? 

Nasz ekspert przeprowadzi kompleksowy wywiad telefoniczny ze sprzedającym i sprawdzi dla Ciebie wiarygodność 3 wybranych ogłoszeń.

Chcesz poznać faktyczny stan wybranego samochodu? 

Nasz ekspert pojedzie do sprzedawcy (w dowolnym miejscu w Polsce) i przeprowadzi na miejscu dokładne oględziny pojazdu.

Weryfikacja stanu technicznego pojazdu w miejscu udostępnienia

W zależności od wybranego Pakietu OPTIMUM lub PREMIUM nasz ekspert pojedzie na miejsce postoju pojazdu lub do uzgodnionego punktu partnerskiego Pomoc Non Stop, gdzie dokona inspekcji.

i

W przypadku wariantu PREMIUM, część usługi realizowana jest w warsztacie lub Stacji Kontroli Pojazdów. 

Prosimy poinformować o tym Sprzedawcę przed złożeniem zamówienia. Czasem z uwagi na brak np. ważnej polisy Odpowiedzialności Cywilnej lub ważnych badań technicznych, sprzedawca nie wrazi zgody na przejazd.

W takiej sytuacji skorzystaj z wariantu OPTIMUM.

Rozmowa telefoniczna eksperta ze sprzedającym

Masz możliwość wskazać nam do 3 ogłoszeń sprzedaży. W trakcie rozmowy ze sprzedającym, zweryfikujemy podstawowe informacje o oferowanym pojeździe.

 

Ochrona mobilności na 90 dni

Jeżeli zakupisz pojazd który weryfikowaliśmy, w przypadku wystąpienia awarii na drodze, zorganizujemy dla Ciebie pomoc.

i

Jeżeli kupisz sprawdzony przez nas samochód, zapewniamy Ci ochronę mobilności. W ramach ochrony, otrzymasz bezpłatną usługę Assistance oraz pokryjemy koszt ewentualnej robocizny w warsztacie do kwoty 4 000 zł.


Szczegóły dostępne  w Regulaminie Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną. 

Przygotowanie wzoru umowy sprzedaży

Przygotujemy szablon umowy kupna-sprzedaży (bez danych kupującego i sprzedawcy), który będziesz mógł wykorzystać, jeżeli zdecydujesz się na zakup pojazdu.

 

Weryfikacja numeru VIN (numer nadwozia)

Sprawdzimy zgodność nr VIN z dokumentami pojazdu.

 

Historia pojazdu

Zweryfikujemy dostępne dokumenty, w tym książkę serwisową, opiszemy dane dotyczące przeglądów i napraw. Jeżeli znajdziemy w innych źródłach informacje na temat historii pojazdu, otrzymasz taką informację.

 

Karoseria

Sprawdzimy grubość lakieru specjalistycznym miernikiem karoserii pod kątem przeprowadzonych napraw blacharsko lakierniczych. Zweryfikujemy ogólny stan karoserii.

 

Oględziny komory silnika

Sprawdzimy ogólny stan komory, ślady wycieków i braki w wyposażeniu oraz poziom płynów, poziom oleju i nalepki kontrolne.


 

Szyby

Zweryfikujemy stan szyb pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

 

Ogumienie i obręcze kół

Zweryfikujemy stan opon i obręczy kół.

 

Wnętrze samochodu

Sprawdzimy wnętrze i wyposażenie pojazdu.

i

Informujemy, że z uwagi na występujące ograniczenia techniczne, nie weryfikujemy poprawności działania urządzeń multimedialnych oraz sprawności elementów wyposażenia. 

Każdorazowo przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie, sugerujemy weryfikację sprawności elementów wyposażenia wg własnych preferencji.

Podwozie

Sprawdzimy pojazd na stacji diagnostycznej lub w warsztacie Partnerskim Pomoc Non Stop.

i

Zweryfikujemy organoleptycznie czy nie ma widocznych wycieków z silnika, sprawdzimy wygląd amortyzatorów, układ wydechowy, wahacze i drążki kierownicze, progi oraz elementy konstrukcji nośnej podwozia

Tam, gdzie będzie to możliwe, zbadamy pojazd na ścieżce diagnostycznej lub podnośniku samochodowym.

Diagnostyka komputerowa

Przeprowadzimy diagnostykę komputerową specjalistycznym urządzeniem.

i

Sprzedawca pojazdu musi wyrazić na to zgodę. 

Nasi Eksperci odczytają błędy na urządzeniu diagnostycznym

Rozkodowanie VIN

Rozkodujemy VIN pojazdu (jeżeli będzie w bazie danych). Na podstawie rozkodowania potwierdzimy rodzaj silnika, skrzyni biegów, rok produkcji lub rok modelowy oraz wyposażenie fabryczne.

 

Jazda testowa

Sprawdzimy pracę silnika, układu wydechowego, dźwięki, występujące drgania i stuki oraz działanie kontrolek na tablicy rozdzielczej.

i

Sprzedawca musi wyrazić zgodę na jazdę testową a pojazd powinien posiadać ważne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC). Jazda testowa nie będzie możliwa, jeżeli nie uzyskamy zgody sprzedawcy a pojazd nie będzie posiadał ubezpieczenia lub jego stan techniczny, będzie zagrażał bezpieczeństwu.

Nasz ekspert wykonuje jazdę próbną na fotelu pasażera. 

Wycena szczegółowa pojazdu

Poznasz realną wartość pojazdu.

i

Na podstawie weryfikacji stanu technicznego, przygotujemy dla Ciebie informację o wartości pojazdu, która będzie uwzględniała stwierdzone podczas inspekcji czynniki takie jak: stan pojazdu, wcześniejsze naprawy, serwisowanie i  pochodzenie pojazdu . Nasza wycena sporządzona jest w systemie eksperckim z którego korzystają rzeczoznawcy i towarzystwa ubezpieczeniowe

Oszacujemy koszt ewentualnych napraw

Ekspert oszacuje poglądowo wartość ewentualnych napraw lub braków wyposażenia, abyś miał argument do negocjacji ceny.

i

W miarę możliwości określimy, czy dana naprawa powinna być przeprowadzona natychmiast, w miarę szybko czy w przyszłości.

Dokumentacja fotograficzna pojazdu

Wykonamy zdjęcia pojazdu oraz ewentualnych uszkodzeń.

 

Raport

Otrzymasz 14-dniowy dostęp do raportu online z wynikiem naszej pracy. Będziesz mógł go pobrać w formacie PDF.

 

Rozmowa telefoniczna z ekspertem

Możesz omówić wyniki raportu podczas bezpośredniej rozmowy z ekspertem, który przeprowadzał weryfikację.

 

149 zł

Weryfikacja do 3 ogłoszeń

339 zł

Weryfikacja 1 pojazdu

 

KOMFORT

149 zł

Czas realizacji:
do 24h

Rozważasz kilka ofert sprzedaży, ale nie możesz się zdecydować? 

Nasz ekspert przeprowadzi kompleksowy wywiad telefoniczny ze sprzedającym i sprawdzi dla Ciebie wiarygodność 3 wybranych ogłoszeń.

Rozwiń szczegóły

OPTIMUM

339 zł

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

Chcesz poznać faktyczny stan wybranego samochodu? 

Nasz ekspert pojedzie do sprzedawcy (w dowolnym miejscu w Polsce) i przeprowadzi na miejscu dokładne oględziny pojazdu.

Rozwiń szczegóły

PREMIUM

599 zł

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

Zależy Ci na sprawdzeniu dodatkowych elementów? 

Nasz ekspert pojedzie do sprzedawcy (w dowolnym miejscu w Polsce) i przeprowadzi na miejscu dokładne oględziny pojazdu

Dodatkowo stan techniczny pojazdu zostanie sprawdzony w warsztacie lub na stacji diagnostycznej

Zyskasz też ochronę mobilności na 90 dni.

Rozwiń szczegóły

Przed zamówieniem usługi w wariancie Optimum lub Premium skontaktuj się ze sprzedawcą i poinformuj go, że w Twoim imieniu auto sprawdzi Ekspert Pomoc Non Stop. Zapytaj, czy wyraża na to zgodę. Nasze doświadczenie pokazuje, że sprzedawcy czasem obawiają się udostępnić pojazd specjaliście. Dla Ciebie to też informacja, że prawdopodobnie stan techniczny lub dokumenty samochodu mogą budzić wątpliwości.

Przed złożeniem zamówienia w wariancie Premium poinformuj dodatkowo sprzedawcę, że pojazd będzie częściowo weryfikowany w warsztacie lub na stacji diagnostycznej. Potwierdź, że sprzedawca przyjedzie samochodem na inspekcję. Stale rozszerzamy naszą Sieć Partnerską, jednak odległość od miejsca postoju pojazdu do najbliższego Partnera Pomoc Non Stop może wynosić kilkanaście kilometrów. Ograniczeniem może być również brak wykonanych badań technicznych lub brak ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Jeżeli sprzedający nie potwierdzi możliwości przyjazdu, skorzystaj z wariantu Optimum.

Prosimy mieć na uwadze, że weryfikacja stanu technicznego według zakresu jaki realizujemy, może nie ograniczyć wszystkich ryzyk, które mogą wystąpić po zakupie. Pojazd jest skomplikowaną maszyną, składającą się z tysięcy elementów, które w ramach eksploatacji mogą z dnia na dzień ulec uszkodzeniu. Naszym celem jest tylko ograniczenie tego ryzyka. Zachęcamy, aby przed zamówieniem usługi zapoznać się z Regulaminem, w którym w sposób szczegółowy opisujemy naszą odpowiedzialność. Zachęcamy również do przeczytania naszych porad, dostępnych w sekcji FAQ.