SPRAWDZENIE POJAZDU
PRZED ZAKUPEM

Usługa została stworzona z myślą o wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w zakupie pojazdu. Zakres każdego z wariantów został przez nas przygotowany w oparciu o doświadczenie, jakim dysponujemy, tak aby uwzględniał weryfikację najistotniejszych czynników, które mogą wpływać na bezpieczeństwo lub ostateczną cenę sprzedaży.

Rozważasz kilka ofert sprzedaży samochodów, ale nie możesz się zdecydować? Chcesz sprawdzić wiarygodność ogłoszeń?
> Polecamy wariant Komfort

Znalazłeś idealną ofertę? Świetnie! Warto upewnić się, że wybrane auto w rzeczywistości jest zgodne z tym, co podano w ogłoszeniu, a jego stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. Od tego zależy Twoja satysfakcja z udanej transakcji, a przede wszystkim – Twoje bezpieczeństwo.
> Polecamy warianty Optimum i Premium

 

KOMFORT

OPTIMUM

PREMIUM

149 zł

599 zł

Czas realizacji:
do 24h

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

W ramach tego pakietu dzwonimy do sprzedającego i przeprowadzamy kompleksowy wywiad telefoniczny

W ramach pakietu jedziemy do sprzedawcy oraz wyznaczonego Partnera Pomoc Non Stop i weryfikujemy stan techniczny pojazdu w warsztacie lub na stacji diagnostycznej

COVID-19

Z uwagi na działania spowodowane przeciwdziałaniu skutkom pandemii, czas oczekiwania na realizację zleceń, może być wydłużony.

Weryfikacja stanu technicznego pojazdu w miejscu udostępnienia

W zależności od wybranego Pakietu OPTIMUM lub PREMIUM nasz Ekspert pojedzie na miejsce postoju pojazdu lub do uzgodnionego punktu partnerskiego Pomoc Non Stop, gdzie dokona inspekcji.

i

W przypadku wariantu PREMIUM, część usługi realizowana jest w warsztacie lub Stacji Kontroli Pojazdów. 

Prosimy poinformować o tym Sprzedawcę przed złożeniem zamówienia. Czasem z uwagi na brak np. ważnej polisy Odpowiedzialności Cywilnej lub ważnych badań technicznych, sprzedawca nie wrazi zgody na przejazd.

W takiej sytuacji skorzystaj z wariantu OPTIMUM.

Rozmowa telefoniczna Eksperta ze sprzedającym

Masz możliwość wskazać nam do 3 ogłoszeń sprzedaży. W trakcie rozmowy ze Sprzedającym, zweryfikujemy podstawowe informacje o oferowanym pojeździe.

 

Ochrona mobilności na 90 dni

Jeżeli zakupisz pojazd który weryfikowaliśmy, w przypadku wystąpienia awarii na drodze, zorganizujemy dla Ciebie pomoc.

i

Jeżeli kupisz sprawdzony przez nas samochód, zapewniamy Ci ochronę mobilności. W ramach ochrony, otrzymasz bezpłatną usługę Assistance oraz pokryjemy koszt ewentualnej robocizny w warsztacie do kwoty 4 000 zł.


Szczegóły dostępne  w Regulaminie Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną. 

Przygotowanie wzoru umowy sprzedaży

Przygotujemy szablon umowy kupna-sprzedaży (bez danych kupującego i sprzedawcy), który będziesz mógł wykorzystać, jeżeli zdecydujesz się na zakup pojazdu.

 

Weryfikacja numeru VIN (numer nadwozia)

Sprawdzimy zgodność nr VIN z dokumentami pojazdu.

 

Historia pojazdu

Zweryfikujemy dostępne dokumenty, w tym książkę serwisową, opiszemy dane dotyczące przeglądów i napraw. Jeżeli znajdziemy w innych źródłach informacje na temat historii pojazdu, otrzymasz taką informację.

 

Karoseria

Sprawdzimy grubość lakieru specjalistycznym miernikiem karoserii pod kątem przeprowadzonych napraw blacharsko lakierniczych. Zweryfikujemy ogólny stan karoserii.

 

Oględziny komory silnika

Sprawdzimy ogólny stan komory, ślady wycieków i braków wyposażenia, poziom płynów, poziom oleju i nalepki kontrolne.


 

Szyby

Zweryfikujemy stan szyb pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

 

Ogumienie i obręcze kół

Zweryfikujemy stan opon i obręczy kół.

 

Wnętrze samochodu

Sprawdzimy wnętrze i wyposażenie pojazdu.

i

Informujemy, że z uwagi na występujące ograniczenia techniczne, nie weryfikujemy poprawności działania urządzeń multimedialnych oraz sprawności elementów wyposażenia. 

Każdorazowo przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie, sugerujemy weryfikację sprawności elementów wyposażenia wg własnych preferencji.

Podwozie

Sprawdzimy pojazd na stacji diagnostycznej lub w warsztacie Partnerskim Pomoc Non Stop.

i

Zweryfikujemy organoleptycznie czy nie ma widocznych wycieków z silnika, sprawdzimy wygląd amortyzatorów, układ wydechowy, wahacze i drążki kierownicze, progi oraz elementy konstrukcji nośnej podwozia

Tam, gdzie będzie to możliwe, zbadamy pojazd na ścieżce diagnostycznej lub podnośniku samochodowym.

Diagnostyka komputerowa

Przeprowadzimy diagnostykę komputerową specjalistycznym urządzeniem.

i

Sprzedawca pojazdu musi wyrazić na to zgodę. 

Nasi Eksperci odczytają błędy na urządzeniu diagnostycznym

Rozkodowanie VIN

Rozkodujemy VIN pojazdu (jeżeli będzie w bazie danych). Na podstawie rozkodowania potwierdzimy rodzaj silnika, skrzyni biegów, rok produkcji lub rok modelowy oraz wyposażenie fabryczne.

 

Jazda testowa

Sprawdzimy pracę silnika, układu wydechowego, dźwięki, występujące drgania i stuki oraz działanie kontrolek na tablicy rozdzielczej.

i

Sprzedawca musi wyrazić zgodę na jazdę testową a pojazd powinien posiadać ważne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC). Jazda testowa nie będzie możliwa, jeżeli nie uzyskamy zgody sprzedawcy a pojazd nie będzie posiadał ubezpieczenia lub jego stan techniczny, będzie zagrażał bezpieczeństwu.

Nasz ekspert wykonuje jazdę próbną na fotelu pasażera. 

Wycena szczegółowa pojazdu

Poznasz realną wartość pojazdu.

i

Na podstawie weryfikacji stanu technicznego, przygotujemy dla Ciebie informację o wartości pojazdu, która będzie uwzględniała stwierdzone podczas inspekcji czynniki takie jak: stan pojazdu, wcześniejsze naprawy, serwisowanie i  pochodzenie pojazdu . Nasza wycena sporządzona jest w systemie eksperckim z którego korzystają rzeczoznawcy i towarzystwa ubezpieczeniowe

Oszacujemy koszt ewentualnych napraw

Ekspert oszacuje poglądowo wartość ewentualnych napraw lub braków wyposażenia, abyś miał argument do negocjacji ceny.

i

W miarę możliwości określimy, czy dana naprawa powinna być przeprowadzona natychmiast, w miarę szybko czy w przyszłości

Dokumentacja fotograficzna pojazdu

Wykonamy zdjęcia pojazdu oraz ewentualnych uszkodzeń.

 

Raport

Otrzymasz 14-dniowy dostęp do raportu online z wynikiem naszej pracy. Będziesz mógł go pobrać w formacie PDF.

 

149 zł

Weryfikacja do 3 ogłoszeń

599 zł

Weryfikacja 1 pojazdu

 

KOMFORT

149 zł

Czas realizacji:
do 24h

W ramach tego pakietu dzwonimy do sprzedającego i przeprowadzamy kompleksowy wywiad telefoniczny

Rozwiń szczegóły

OPTIMUM

339 zł

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

W ramach tego pakietu jedziemy do sprzedawcy i weryfikujemy stan techniczny pojazdu na miejscu

Rozwiń szczegóły

PREMIUM

599 zł

Czas realizacji:
standardowo do 2 dni roboczych

W ramach pakietu jedziemy do sprzedawcy oraz wyznaczonego Partnera Pomoc Non Stop i weryfikujemy stan techniczny pojazdu w warsztacie lub na stacji diagnostycznej

COVID-19

Z uwagi na działania spowodowane przeciwdziałaniu skutkom pandemii, czas oczekiwania na realizację zleceń, może być wydłużony.

Rozwiń szczegóły

Przed zamówieniem usługi w wariancie Optimum lub Premium skontaktuj się ze sprzedawcą i poinformuj go, że w Twoim imieniu auto sprawdzi Ekspert Pomoc Non Stop. Zapytaj, czy wyraża na to zgodę. Nasze doświadczenie pokazuje, że sprzedawcy czasem obawiają się udostępnić pojazd specjaliście. Dla Ciebie to też informacja, że prawdopodobnie stan techniczny lub dokumenty samochodu mogą budzić wątpliwości.

Przed złożeniem zamówienia w wariancie Premium poinformuj dodatkowo sprzedawcę, że pojazd będzie częściowo weryfikowany w warsztacie lub na stacji diagnostycznej. Potwierdź, że sprzedawca przyjedzie samochodem na inspekcję. Stale rozszerzamy naszą Sieć Partnerską, jednak odległość od miejsca postoju pojazdu do najbliższego Partnera Pomoc Non Stop może wynosić kilkanaście kilometrów. Ograniczeniem może być również brak wykonanych badań technicznych lub brak ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Jeżeli sprzedający nie potwierdzi możliwości przyjazdu, skorzystaj z wariantu Optimum.

Prosimy mieć na uwadze, że weryfikacja stanu technicznego według zakresu jaki realizujemy, może nie ograniczyć wszystkich ryzyk, które mogą wystąpić po zakupie. Pojazd jest skomplikowaną maszyną, składającą się z tysięcy elementów, które w ramach eksploatacji mogą z dnia na dzień ulec uszkodzeniu. Naszym celem jest tylko ograniczenie tego ryzyka. Zachęcamy, aby przed zamówieniem usługi zapoznać się z Regulaminem, w którym w sposób szczegółowy opisujemy naszą odpowiedzialność. Zachęcamy również do przeczytania naszych porad, dostępnych w sekcji FAQ.